PROJEKT JEDNO-ŻYCIE

SPRAWDŻ NASZ PROGRAM

POISON 777

Nazywam się Piotr Plichta, a mój pseudonim artystyczny to „Poison”. Bazując na swoim – ciężkim, ale mam nadzieję – dla wielu pouczającym doświadczeniu, w połączeniu z tym, co kocham robić, czyli muzyką, stworzyłem artystyczny program profilaktyki uzależnień „Jedno życie". Jego innowacyjność polega nie tylko na przekazywaniu dzieciom i młodzieży autentycznej historii, ale również na sposobie komunikacji z uczniami, który opieram na muzyce – rapie. Wyrażam głęboką nadzieję, że choć w niewielkim stopniu zainteresuje Państwa profil mojej działalności, a w konsekwencji, że uda mi się nawiązać współpracę również i z Państwa placówką oświatową.

Z muzyką, a konkretnie z rapem, związany jestem od kilkunastu lat. Moja muzyka zawiera pozytywny przekaz, który trafił już do wielu młodych ludzi. Na koncertach, rekolekcjach, czy spotkaniach profilaktycznych w szkołach, a także zakładach karnych, dzielę się swoją historią, opowiadam o swojej przeszłości oraz przekonuje, że można żyć bez nałogów. To zróżnicowane grono odbiorców świadczyć może o jednym – w wielu środowiskach, niezależnie od przedziału wiekowego czy całokształtu wszelkich innych okoliczności, zawsze znajdzie się ktoś, do kogo bezpośrednio czy nawet pośrednio dotrze moje świadectwo, i kto nauczy się na moich błędach.

Od lat koncertuję w całej Polsce, moje utwory to głównie solowe produkcje, jednak współpracuje także ze znanymi muzykami i raperami, tj. Roverem, Kolah, Bęsiem, DJ Yonasem, muzykami z TGD. Nawiązuję również owocną współpracę z podmiotami o zróżnicowanym profilu i charakterze działalności – zarówno szkołami, jak i fundacjami czy stowarzyszeniami, prowadzę również warsztaty z hip-hopu w szkołach, świetlicach i na obozach.

JEDNO ŻYCIE

Podczas spotkań poruszam różne tematy, które w dzisiejszej rzeczywistości są bliskie ludziom bez względu na przedział wiekowy. Staram się znaleźć nić porozumienia na płaszczyźnie mentalno-duchowej zarówno z samymi uczniami, jak i gronem pedagogicznym. Na spotkaniach często poruszam temat używek, do których młodzież ma teraz tak łatwy dostęp, oraz ich negatywnych skutków, doprowadzających do chorób, a nawet śmierci. Nie mniej jednak, mimo ciężkiej dosyć tematyki, staram się dotrzeć do dzieci i młodzieży poprzez inny, bardziej przystępny dla nich, a przede wszystkim bardziej przyswajalny, bo muzyczny język.

Przekaz, jaki niesie ze sobą program „Jedno życie” nie pozostawia słuchacza obojętnym na wszechobecne w naszym życiu zło. Sposób w jaki prezentowane są trudne treści, powoduje, że młodzież jest zainteresowana, zaś atmosfera jaka towarzyszy spotkaniom sprawia, że po policzkach młodych ludzi często płyną łzy, widać wzruszenie, w niektórych momentach zapada głęboka cisza, ale zawsze na koniec słychać śmiech i oklaski. Niejednokrotnie po spotkaniach młodzież dzieli się swoimi odczuciami, które są różne: jedni dziękują za słowo i poświęcony im czas, inni zwracają się z prośbą o pomoc, ponieważ zdają sobie sprawę z problemów, jakie mają z różnymi używkami… Spotkania te dla wielu osób są pierwszym krokiem do zrozumienia, iż problem dotyka bezpośrednio ich i zaczynają szukać pomocy, rozmawiać, rozmyślać nad swoim życiem i skutkach, jakie niosą ze sobą szeroko pojęte używki.

Zapraszamy do zgłaszania placówek do projektu. E-mail: projektjednozycie@gmail.com

ministerstwo sprawiedliwości fundusz sprawiedliwosci

"Zadanie w 2018 r. było współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości"

SPRAWDŻ REFERENCJE PROGRAMU

Teledyski

Poison ft. Łjk “Start” (Official Video)
Poison “Wiatr” (Official Video)
Poison “Tożsamość” (Official Video)
Poison “Pierwszy Wdech” ft. KIDS Gospel Joy (Official Video)
Poison “Tożsamość” (Official Video)
Poison “Tsunami” Prod. Vixen/skrecze Dj Bulb (Official Video)
Poison ft Rover “Wśród tysięcy ludzi”
Poison “Choćby nam mówili”/prod. Zdolny/Dj Bulb (Official Video)

MUZYKA

Płyta „Oddech życia” wyszła w 2012 r. Odnajdziemy na niej – oprócz Poisona (Piotr Plichta) – takich wykonawców, jak: DJ Freezby, Allen, Bęsiu, Gibek, Yuro, Łjk, Rover. 10 hip-hopowych utworów mówi o Bogu, którego Piotr odkrył podczas swojego nawrócenia. Największą popularnością wśród internautów cieszy się piosenka „Żywy Bóg”.
W 2020 r. wydamy kolejną płytę "Szepty sumienia", która jest na wyższym poziomie. Będą na niej utwory, do których podkłady nagrano głównie na żywych instrumentach. Gościnnie wystąpili: Vixen, Łjk i Kids Gospel Joy.

PRZESŁUCHAJ I POBIERZ ZA DARMO!

FOTORELACJE

KontaktWarszawa


kontakt w sprawie spotkań: 785-975-670


projektjednozycie@gmail.com

licznik wejść na naszą stronę: