PROJEKT JEDNO-ŻYCIE

SPRAWDŻ NASZ PROGRAM

POISON 777

Kilka słów o tym, kto prowadzi "JEDNO ŻYCIE"...

Piotr POISON Plichta, to artysta tworzący muzykę rap z pozytywnym przekazem. Swoją największą pasję - muzykę, łączy z niesieniem wsparcia dla zagubionej młodzieży. Sam był zagubionym nastolatkiem, mającym bardzo niskie poczucie własnej wartości, które dodatkowo pogłębiały słabe więzi rodzinne. To spowodowało, że chciał zdobyć uznanie u starszych kolegów. Zaczęły pojawiać się destrukcyjne zachowania: był pseudokibicem, tylko po to, by przemocą imponować, zaczął brać narkotyki, pić… Okrył się złą sławą, jednak dalej nie dawało mu to satysfakcji. Kilka lat zajęło mu zaliczanie dna, załamał się i miał nieudaną próbę samobójczą, to był moment, w którym zdał sobie sprawę, że nie da rady, że musi coś zrobić, aby odbić się od dna...

Udało się i dzisiaj chce o tym mówić młodzieży. Bazując na swoich ciężkich, ale również pouczających doświadczeniach, opowiada historie ze swojego życia. Jednocześnie przestrzega przed niebezpieczeństwem uzależnień i przemocy oraz opisuje ich skutki, które przeżył na własnej skórze. Dlatego też stworzył artystyczny program profilaktyki uzależnień „JEDNO ŻYCIE". Innowacyjność projektu polega nie tylko na przekazywaniu dzieciom i młodzieży autentycznej historii, ale również na sposobie komunikacji z uczniami, który opieram na muzyce – rapie.

POISON tworzy muzykę już od wielu lat, początkowo była to muzyka bardzo negatywna i pesymistyczna, jednak po odcięciu się od świata uzależnień, treści utworów zmieniły się o 180 stopni. Gdy wyszedł z uzależnienia jego życie całkowicie zmieniło się, ma teraz wspaniałą rodzinę: żonę i dwójkę dzieci. Będąc ojcem zrozumiał wiele rzeczy, pojął że chce chronić i przestrzegać swoje dzieci, jak również całą młodzież przed piekłem, które sam przeżył. Teraz poprzez muzykę dociera do tysięcy słuchaczy zaszczepiając w społeczeństwie pozytywne wartości, chęć rozwijania swoich pasji oraz pokazując życie bez używek, które niszczą zarówno osobę uzależnioną, jak i rodzinę.

JEDNO ŻYCIE

Kilka słów o tym, czym jest "JEDNO ŻYCIE"...

Dzisiejsza młodzież ma w sobie wielki potencjał i dużo marzeń! Jednak przez natłok codzienności i nawarstwiające się problemy, przestają wierzyć w swoją wartość. Zaczynają szukać autorytetów, kogoś, kto ich doceni, wysłucha. Często trafiają na złe towarzystwo, które ciągnie ich w dół. Szukają miejsca, gdzie zostaną obdarzeni szacunkiem. Jedni pójdą w substancje psychoaktywne, zaczną od łyka piwa, wypalenie jednego papierosa lub skręta, później spróbują innych mocniejszych używek... Drudzy pójdą w uzależnienia behawioralne, związane z wielokrotnym wykonywaniem określonej czynności, w celu osiągnięcia różnych stanów emocjonalnych: euforii, przyjemności, ulgi, zaspokojenia. Może zaczną grać w gry, nałogowo kupować różne rzeczy, zajadać emocje, stworzą sobie wirtualny świat w Internecie: media społecznościowe, pornografia, siecioholizm, itp. w dzisiejszym świecie jest tego coraz więcej. To wszystko zacznie ich niszczyć, organizm będzie domagał się większej ilości dopaminy, która będzie dostarczana przez zwiększenie ilości używki, czy to w formie substancji psychoaktywnej, czy w formie "używki" behawioralnej. Ta wspaniała młodzież, która ma w sobie wielki potencjał i dużo marzeń, uzależniając się, zaczyna coraz gorzej funkcjonować we wszystkich sferach swojego życia! W sferze psychicznej, społecznej i fizycznej.
Ale pamiętajmy, to dalej będzie ta sama wspaniała młodzież, tylko z problemami, o których mówię na spotkaniach JEDNO ŻYCIE!

Moja historia była podobna, tak samo szedłem w dół, przez swoją niską samoocenę, przez towarzystwo i używki, które wpływały na całe moje życie… na to samo życie, które mamy tylko JEDNO! Nie da się zrobić resetu i przeżyć go raz jeszcze, nikt tu na ziemi nie jest nieśmiertelny jak w grze komputerowej! Wielu moich znajomych przegrało życie i teraz odwiedzać ich mogę tylko na cmentarzu… Gdy byłem na samym dnie, opanowały mnie myśli samobójcze, miałem moment zwrotny... i dzięki niemu, wszystko zaczęło się powoli zmieniać! Małymi krokami wyszedłem na prostą! Nie było to łatwe, ale udało się!

Dlatego też, dziś jeżdżę po szkołach prowadząc program wspierający profilaktyki, na których opowiadam o swoim życiu, o tym jak upadłem i jak się podniosłem. Opowiadam o tym z czego wynikały moje UZALEŻNIENIA. Mówię o skutkach uzależnień jakie dotknęły mnie i moich bliskich. Wspominam również o PRZEMOCY fizycznej i psychicznej, która jest często powiązana z uzależnieniem.

Projekt profilaktyczny "JEDNO ŻYCIE", wspierający profilaktykę, uświadamia młodzież jak cienka jest granica między spróbowaniem "jeden raz" używki, a uzależnieniem. Pokazuje na przykładach prowadzącego i jego znajomych, czyli realnych ludzi, jakie były skutki uzależnień oraz z czego te uzależnienia wynikały. Przyczyny uzależnienia są różne, młodzież nie jest całkowicie świadoma, dlaczego sięga po używki. Ważne jest, aby poznali czynniki, które często są przyczyną wejścia w świat uzależnień, a mianowicie czynniki społeczne (rodzina, wzorce społeczne, środowisko rówieśnicze) i czynniki psychologiczne (ucieczka z problemów świata realnego do świata nierzeczywistego, przeważnie do świata wirtualnego; nieprzystosowanie społeczne; ucieczka od emocji- problemów wewnętrznych: lęki, depresja, niska samoocena, trudności emocjonalne).
Oprócz przyczyn uzależnień, trzeba powiedzieć również o ich skutkach, ponieważ młodzież jest na różnych etapach swojego życia. Jeśli w danym momencie, uważają że narkotyki, siecioholizm, fonoholizm, czy inne uzależnienia są ok, to muszą dowiedzieć się jakie są ich skutki w przyszłości. Najlepiej obrazuje się to konkretnymi historiami, a nie suchymi regułkami. Dlatego przedstawione historie, są historiami prawdziwych ludzi, którzy ponieśli często tragiczne żniwo swoich decyzji. Nierzadko były to: samobójstwo, przedawkowanie, myśli samobójcze, obniżenie poczucia własnej wartości, popadanie w kolejne uzależnienia, choroby psychiczne: lęki, depresje, schizofrenie, czy zaburzenia psychosomatyczne (m.in. problemy ze snem, wzmożony apetyt lub jego brak, zmęczenie).

Spotkanie "JEDNO ŻYCIE" ma na celu: - zwiększanie świadomości młodzieży na temat uzależnień od substancji psychoaktywnych (narkotyków, alkoholu, leków, itp.) oraz uzależnień behawioralnych (Internetu, mediów społecznościowych, gier komputerowych, hazardu, zakupoholizmu, itp.); - zmniejszanie wpływu znaczących czynników ryzyka, które prowadzą do szeroko pojętych używek; - osłabiać czynniki ryzyka poprzez wzmacnianie czynników chroniących, tj. pokazywanie jak wzmacniać zdrowie psychiczne i fizyczne poprzez: rozwijania swoich pasji, uprawiania sportu, zdrowe odżywiania, skupieniu się na swoich marzeniach, uczeniu się swoich emocji, szacunku do drugiego człowieka, oraz uświadamianiu, że każdy człowiek jest wartościowy bez względu na pochodzenie, status społeczny, czy rodzinę.

Całość przeplatana jest moją autorską muzyką, która zawiera pozytywne treści, motywujące młodzież do walki o lepsze jutro, o swoje pasje i marzenia, a także o życie bez nałogów. Dlatego też, po spotkaniach młodzież często komentuje, że sposób w jaki przedstawiony jest problem uzależnień przemawia do nich, ponieważ nie jest to "sucha pogadanka", tylko koncert z ważnym przesłaniem!

ministerstwo sprawiedliwości fundusz sprawiedliwosci

"Zadanie w 2018 r. było współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości"

SPRAWDŻ REFERENCJE PROGRAMU

Teledyski

POISON “Masz MOC”
Poison “Tsunami” Prod. Vixen/skrecze Dj Bulb (Official Video)
Poison “Tożsamość” (Official Video)
Poison “Choćby nam mówili”/prod. Zdolny/Dj Bulb (Official Video)
Poison “Tożsamość” (Official Video)
Poison “Wiatr” (Official Video)
Poison ft. Łjk “Start” (Official Video)
POISON “NieTak” ft. Vix.N (OFFICIAL VIDEO)
Poison “Pierwszy Wdech” ft. KIDS Gospel Joy (Official Video)
Projekt JEDNO ŻYCIE
Poison ft Rover “Wśród tysięcy ludzi”

MUZYKA

Piotr POISON Plichta w 2012 roku wyprodukował pierwszą płytę "Oddech życia", na której gościnnie usłyszeć możemy m.in. Rovera, Łjk, Allena, Bęsia i kilku innych artystów. Możemy usłyszeć tam utwory takie jak: "Żywy Bóg", "Wśród tysięcy ludzi", czy "Nowy Świat".

W 2020 roku wyszła kolejna płyta "Szepty sumienia", która poziomem bardzo przerosła debiutanckie utwory. Album "Szepty sumienia" odsłania nowe brzmienie, w każdym utworze można usłyszeć żywe instrumenty. Utwory są wzbogacone o żywą perkusję, bas, gitarę elektryczną i akustyczną, a niekiedy nawet mandolinę. Z pewnością jest to materiał alternatywny, odstający od reszty, nie dający się wpisać w żadne trendy muzyczne, choć całość zespala rap Poison'a. Nad płytą pracowali profesjonalni muzycy, na co dzień grający z artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Nagrania sekcji klawiszowych były od Pawła Bzima Zareckiego, za miks i mastering odpowiedzialny jest Marcin Szwajcer, Aleksander Klewaczew dogrywał gitarę elektryczną, natomiast na perkusji grał Mateusz Łapiński. Gościnnie wystąpili również: TGD, Vix.n, Kids Gospel Joy, Jadźka Kłapa, czy Łjk. Na płycie znajdują się utwory poruszające ważne w dzisiejszym świecie tematy: - "Pierwszy Wdech" pokazujący jak ważne powinno być życie dziecka dla rodzica, - "Nie Tak" pokazujący problem uzależnienia od Internetu i mediów społecznościowych, - "Ogień" mówiący o tym, żeby nie dać odebrać sobie pasji-ognia, która jest w każdym z nas.

Po wydaniu płyty "Szepty sumienia" Poison nadal tworzy i porusza tematy, które coraz bardziej dotykają społeczeństwa, dlatego też wyszedł utwór "Masz MOC" o przemocy, na którą trzeba reagować!

To tylko kilka z utworów rapera, więcej można posłuchać na kanale POISON 777 -> YT, czy Spotify.

PRZESŁUCHAJ I POBIERZ ZA DARMO!

FOTORELACJE

KontaktWarszawa


kontakt w sprawie spotkań:
785-975-670


projektjednozycie@gmail.com

licznik wejść na naszą stronę: